Forma nadal jest!

Kubiec wygrał w Kielcach

Bieżący sezon lekkoatletyczny w naszym powiecie należy zdecydowanie do Dawida Kubca. Prezes i jednocześnie zawodnik Juventy-Kobex Starachowice potwierdził to w Kielcach, wygrywając Bieg Niepodległości.

Jest doskonałym przykładem dla młodych biegaczy i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii starachowickiej lekkiej atletyki, obecny sezon jest jednym z najlepszych w jego karierze. W niedzielę, 12 listopada na starcie kieleckich Biegów Niepodległościowych na dystansie 10 kilometrów stanęło ponad 900 zawodników. Od samego początku czołową pozycję utrzymywał Dawid Kubiec, ale walka o końcowy triumf trwała do ostatnich metrów.

- To była niezwykła walka o zwycięstwo pomiędzy mną a Tomkiem Biskupskim. Na ostatnich dwóch kilometrach nawzajem zmienialiśmy się na prowadzeniu, ale ostatecznie to ja wykonałem decydujący atak i przebiegłem linię mety jako pierwszy - nie kryje satysfakcji Dawid Kubiec, który dystans pokonał z czasem 32 minuty i 36 sekundy.

W Kielcach biegali także inni reprezentanci Juventy-Kobex, Kamil Sułecki w biegu głównym zajął 248. miejsce, a młodsi zawodnicy, Piotr Minda i Kacper Zychowicz, rywalizowali na dystansie 1918 metrów.