Ciekawa ekspozycja

Iłża

Ciekawa ekspozycja

Ponad 40 prac malarskich zgromadzono na wystawie starachowickiej artystki Elżbiety Jabłońskiej otwartej w Domu Kultury w Iłży.

Ukończyła konserwację rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach oraz multimedia na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej. Uprawia malarstwo olejne, głównie szpachlowe, suchą pastelę, interesuje się też fotografią.

Elżbieta Jabłońska należy do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Świętokrzyskich w Kielcach. Jest uczestniczką wielu plenerów malarskich. Od kilku lat bierze udział w organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach letnich plenerach malarskich w Iłży. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Dreźnie w Niemczech oraz w Krakowie, Kielcach, Skarżysku i Szydłowie.

W swojej twórczości malarskiej wykorzystuje światło i fakturę. Na iłżeckiej ekspozycji prezentuje różnorodne motywy, począwszy od malowniczej architektury poprzez pejzaże, motywy przyrody, zabytki i studia martwej natury.

Na wernisażu wystawy pojawiło się liczne grono znajomych i przyjaciół. Nie zabrakło też iłżeckich twórców oraz przedstawicieli instytucji kultury i edukacji, przybyła delegacja Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Świętokrzyskiej: Jadwiga Kotlarz, Maria Skrobacz, Andrzej Jamski i Dariusz Napora. Były liczne gratulacje, podziękowania i kwiaty, w tym od dyrekcji i pracowników Domu Kultury. W imieniu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Plastyków przekazała je Jadwiga Kotlarz.

Ekspozycja twórczości Elżbiety Jabłońskiej czynna jest w iłżeckim Domu Kultury do końca listopada br.

K.K.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ