Z raportów policyjnych

Złodzieje buszują w altankach

W dniach 8-14 listopada br. włamano się do altanki w Starachowicach i ukradziono elektronarzędzia. Poszkodowany 44-latek stratę wycenił na 1310 złotych. 65-letnia kobieta straciła natomiast szlifierkę kątową i narzędzia o łącznej wartości 500 złotych, które złodzieje zabrali z altanki w dniach 9-14 listopada br. Podobną kradzież zgłosił policji 65-latek, któremu w dniach 15 - 16 bm. zginęły z altanki działkowej elektronarzędzia wycenione na 970 złotych.

Okradli sklep

15 listopada br. w nocy nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczego na terenie Bodzentyna. Zabrali 1400 złotych gotówki, około 330 paczek papierosów i drobne artykuły spożywczo-chemiczne. Poszkodowany 63-latek straty wycenił na 6,5 tysiąca złotych.

Zginęła w pożarze

W nocy z 18 na 19 listopada br. wybuchł pożar drewnianego domu w Woli Szczygiełkowej (gmina Bodzentyn). Życie straciła w nim 74-letnia kobieta. Podczas akcji ośmiu zastępów strażackich znaleziono w jednym z pomieszczeń nieprzytomną kobietę, niestety, lekarz pogotowia stwierdził zgon 74-latki. Na miejscu pracowali biegli i prokurator. Wstępnie określono, że prawdopodobnie ogień był wynikiem zwarcia w instalacji elektrycznej.

Spłonął zakład

19 listopada po godz. 5.00 rano, strażacy gasili pożar zakładu mechanicznego w Seredzicach Kolonii (gmina Iłża). Ogień pojawił się na poddaszu budynku. W trwającej kilka godzin akcji uczestniczyło 8 zastępów strażackich. Przyczynę pożaru badają specjaliści.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ