Obywatelskie budżety przynoszą efekty

Na Granicznej i Kopalnianej

W numerze

Obywatelskie budżety przynoszą efekty

Na Granicznej i Kopalnianej

 

Mieszkańcy najlepiej wiedzą, co w ich osiedlach należy usprawnić, poprawić, wyremontować. Mają okazję zgłaszać te potrzeby do kolejnych Budżetów Obywatelskich i korzystają na tym. 

Montaż energooszczędnego oświetlenia ulicznego przy ulicach Granicznej i Kopalnianej zgłosili do BO: Stanisław Kwiatkowski i radny Marcin Sowula. Zyskał poparcie mieszkańców i firma PTM Energia Sp. z o.o. kończy realizację tego projektu wartości 77 tys. złotych. Wybudowano 432 m linii kablowej, trwa montaż 15 nowych słupów oświetleniowych (16 opraw), z nowoczesnymi, energooszczędnymi oprawami LED.

- Inwestycja poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie naszego miasta. Kolejna dobra informacja dla mieszkańców tego osiedla jest taka, że w najbliższych dniach wyłonimy wykonawcę opracowania dokumentacji technicznej dla przebudowy ul. Granicznej w Starachowicach z urządzeniem miejsc postojowych. Na sfinansowanie tego zamówienia zabezpieczyliśmy 80 tys. zł. Mam nadzieję, że podobnie jak na ul. Kościelną, otrzymamy dofinansowanie do tego przedsięwzięcia - mówi prezydent Marek Materek.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ