Radosne spotkanie seniorów

W numerze

Radosne spotkanie seniorów

Ósma edycja "Uśmiechu Seniora", inicjatywy organizowanej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, odbyła się w Wojewódzkim Domku Kultury w Kielcach 16 października. W spotkaniu uczestniczyło 300 seniorów: kombatanci, świętokrzyscy artyści, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku, m.in. z Chęcin, Ostrowca Świętokrzyskiego, Suchedniowa, Chmielnika, Bielin, Bliżyna oraz Wąchocka. Odebrali gratulacje od marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, dyrektora Biura Komunikacji Społecznej Dariusza Detki i od doradcy marszałka do spraw seniorów Jerzego Pyrka.

Były prezentacje dorobku artystycznego, show "Jaka to melodia" i konkurs wiedzy o województwie świętokrzyskim, który wygrała Zofia Miernik z Koła Gospodyń Wiejskich w Ratajach, w gminie Wąchock.

Każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody, a marszałek Adam Jarubas wręczył członkom Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów listy gratulacyjne. Odebrał go również przewodniczący tego gremium, starachowiczanin, Kazimierz Grzyb, który szefuje także Gminnej Radzie Seniorów w Starachowicach.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ