Radna ma pomysł, "Nasze miasto" przeciw

Radna miasta Joanna Główka zawnioskowała o zawieszenie na dwa lata realizacji "Budżetu Obywatelskiego" i przekazanie tych środków na budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich. Nie zgadza się z tym Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto".

- Mówimy stanowcze NIE. Budżet Obywatelski funkcjonował normalnie dwa lata i ... radni PiS przeforsowali podział pieniędzy "BO" z dotychczas obowiązujących 4 okręgów na 23 okręgi wyborcze. (... ) Jak grzyby po deszczu nastąpił wysyp wniosków większości radnych w ramach BO. Doskonale zdawano sobie bowiem sprawę, że te inwestycje będą smaczną kiełbasą wyborczą. (...) Starachowice to swoiste kuriozum w polskiej samorządności - radni nie składają projektów, za to są inspiratorami i propagatorami tego budżetu oraz szeroko rozumianej aktywności obywatelskiej. (...) Pani radnej proponujemy, aby zawnioskowała również o zamrożenie na dwa lata wszystkich inwestycji w ramach budżetu miasta (budowa ulic, chodników, remonty budynków, itd. itd.), wtedy to będzie duża kasa, a nie skromne grosze z BO. (...) Liczymy również na Pani polityczną operatywność w pozyskaniu środków zewnętrznych (...), że tak aktywnie i skutecznie Pani zadziała w kręgach swojego ugrupowania, że do Starachowic spłynie strumień pieniędzy na jakże potrzebne inwestycje - wiadukt, obwodnicę Wąchocka i szereg innych. Zarząd Stowarzyszenia bardzo chętnie się z Panią spotka, aby przy kawie przedyskutować ten temat. Mamy też nadzieję, że prezydent (...) odrzuci ten futurystyczny pomysł radnej - czytamy w przesłanym oświadczeniu, sygnowanym przez Zarząd Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych "NASZE MIASTO".

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ