Świętowanie z "Wiarusami"

Z okazji Święta Niepodległości zespół estradowy "Wiarusy" Ligi Obrony Kraju w Starachowicach wystąpił w placówkach oświatowych na terenie miasta i powiatu.

- Zaprezentowaliśmy repertuar piosenek legionowych i niepodległościowych. Koncertowanie rozpoczęliśmy w Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum STO w Starachowicach. Z dużym entuzjazmem zostaliśmy przyjęci również w Szkole Podstawowej w Parszowie, gdzie wspólnie z uczniami uświetniliśmy okolicznością akademię. Podczas występu w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wąchocku miłym akcentem było włącznie się do wspólnego śpiewania młodzieży. Najwięcej wzruszeń przyniósł nam występ w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Starachowicach. Sprawiliśmy dzieciom wielką radość i wzbudziliśmy zainteresowanie piosenką żołnierską. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu - relacjonują: kierownik zespołu d.s. artystycznych Dariusz Dygas i kierownik ds. organizacyjnych Dariusz Grunt.

Zespół " Wiarusy" cieszy się coraz większą popularnością, a już 26 listopada br. wystąpi w Kurzelowie, w powiecie włoszczowskim.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ