"Decydujesz, pomagamy"

W numerze

"Decydujesz, pomagamy"

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wybrali 6 projektów, które otrzymają granty w ramach III edycji programu "Decydujesz, pomagamy".

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie świętokrzyskim klienci Tesco wybrali 6 zwycięskich projektów, w tym „MaMy Ratowniczki” zgłoszony przez Hufiec Starachowice ZHP Chorągwi Kieleckiej. Podczas specjalnych kursów pierwszej pomocy, przygotowanych przez ratowników medycznych z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, młode mamy nauczą się, jak wykonać resuscytację, kiedy dziecko przestanie oddychać, co robić, gdy niemowlę się zakrztusi lub zanosi płaczem oraz kiedy i jak wezwać pomoc.

Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco podsumowując tegoroczną edycję programu powiedziała, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Jest dumna, że może przekazać granty organizacjom, które będą mogły zrealizować pomysły.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach granty zdobyło Towarzystwo Przyjaciół Starachowic, a efektem jest zainstalowany zegar przy ul. Radomskiej oraz nasz Hufiec ZHP na realizację projektu „Mały Ratownik”, zakładający przeprowadzeniu cyklu szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla przedszkolaków.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ