Oni mają talent

W numerze

Oni mają talent

W Starachowickim Centrum Kultury zorganizowano casting do III edycji "Talentu Świętokrzyskiego". Imprezę organizuje "Echo Dnia".

Na scenie wystąpiło aż 21 uczestników, z różnym doświadczeniem scenicznym i w różnym wieku. Jury w składzie: muzyk Łukasz Sobieraj, tancerz Patryk Kucharczyk i Anna Bilska z „Echa Dnia”, wybrało „osiemnastkę”, która 18 grudnia br. rywalizować będzie o tytuł „Talentu Starachowickiego”. Nominacje zdobyli wokaliści: Lena Tuźnik, Małgorzata Siemieniec, Aleksandra Glina, Julia Dudek, Wojciech Pakowski, Wioletta Kwapisz, Aleksandra Sieroń, Zuzanna Klepacz, duet Lena i Zuzia, Julia Ostatek, Paulina Nowak, Patrycja Suwara, Aleksandra Samsonowska, Marta Miller, Joanna Popik oraz parodystka Zofia Kolęda, zespół taneczny Barbies wokalista grający na skrzypcach - Mikołaj Dyka.

- Myślę, że to super okazja do pokazania się lokalnej publiczności. Poziom był różny, ale znalazły się także perełki - powiedziała jedna z uczestniczek talentu, Aleksandra Samsonowska.

- Talent Świętokrzyski jest drugim konkursem, w którym wzięłam udział. Decyzja zapadła parę godzin przed występem w domu kultury w Wąchocku, gdzie przygotowywała się Ola i Patrycja. Zdecydowałyśmy, że również wezmę udział. Zaśpiewałam piosenkę „Wracam do domu” z repertuaru Justyny Steczkowskiej. Ponieważ był to mój pierwszy występ na tak dużej scenie, to stres był nieunikniony. Jednak zrobiłam co trzeba i usłyszałam kilka ciepłych słów od jury. Jestem z siebie dumna i zadowolona - powiedziała Paulina Nowak.

Od czwartku 16 listopada, na stronie internetowej „Echa Dnia”, ruszyło głosowanie, które wyłoni 10 finalistów z największą ilością głosów. Dodatkowo jurorzy wybiorą dwójkę uczestników, którym przyznają tak zwane dzikie karty. Głosowanie finałowe rozpocznie się dopiero 4 grudnia, a zakończy podczas finałowego koncertu 18 grudnia w SCK. O tym, kto wygra przesądzą po połowie punkty z głosowania internautów oraz jury podczas finału.

Nagroda za pierwsze miejsce wynosi 500 złotych, drugie 400 złotych, a trzecie - 300 złotych, pozostali finaliści otrzymają po 100 złotych. Swoją nagrodę - wycieczka do Brukseli - przyzna też posłanka do Parlamentu Europejskiego, Beata Gosiewska.

Współorganizatorami show w naszym mieście są: Urząd Miejski oraz Starachowickie Centrum Kultury.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ