Bokserskie walki po latach

Władysław Listek gościem honorowym

Informacje sportowe

Bokserskie walki po latach

Władysław Listek gościem honorowym

 

Działacze SKS Star 1926 Starachowice pielęgnują bokserskie tradycje w naszym mieście i 4 listopada br. zorganizowali z MCRiW Mityng Bokserski. W Miejskiej Hali Sportowej obserwował zmagania honorowy prezes klubu Władysław Listek.

W Starachowicach nie mamy wielu okazji do śledzenia na żywo bokserskich zmagań, mimo że funkcjonuje klub bokserski. z tradycjami. Okazją do spotkania miłośników tej dyscypliny sportu był listopadowy Mityng Bokserski w Miejskiej Hali Sportowej, gdzie rywalizowali pięściarze reprezentujący KSZO Ostrowiec, BTS Broń Radom, Skalnik Wiśniówka, Włókiennik Łódź, Fighetr Kielce, Radomiak Radom, RKB Boxing Radom i nasi - podopieczni Pawła Pożogi: Michał Kot, Kamil Surowiec, Bartosz Zając i Ola Szczodrak.

Niestety, w ringu nie zobaczyliśmy najlepszej aktualnie naszej reprezentantki, Tatiany Pluty, która z uwagi na obowiązki szkolne, w ostatnich tygodniach nie trenowała i nie była przygotowana do walki. Poczynaniom swoich klubowych kolegów przyglądała się tylko z trybun. Na żywo walki oglądał także honorowy prezes klubu Władysław Listek. To właśnie jemu zawdzięczamy, że boks w naszym mieście nadal funkcjonuje.

W ringu zobaczyliśmy czwórkę naszych zawodników. Michał Kot pewnie (3:0) pokonał Huberta Eksztajna z Łodzi i tym samym wywalczył puchar Władysława Listka. Ola Szczodrak pokonała Justynę Paradowską (Łódź), a Kamil Surowiec zwyciężył Jakuba Surmę (Wiśniówka). Jedynie Bartoszowi Zającowi nie udało się wygrać, bo uległ przez RSC Mateuszowi Orynkowi z Radomia.

- Zawodnicy, trenerzy oraz działacze ekip z ościennych klubów pozytywnie wypowiadali się o organizacji turnieju. Sędziowie i delegaci nie mieli również żadnych zastrzeżeń. Swoją obecnością zaszczycili nas wicestarosta Marek Pawłowski, prezydent miasta Marek Materek, wręczając puchary triumfatorom walk. Każdy z zawodników otrzymywał medal i dyplom za udział - skomentował wydarzenie Maciej Piwnik, prezes SKS Star 1926 Starachowice.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ