Debiuty na medal!

Pierwsze starty zawodników Juventy-Kobex

Zawodnicy Juventy-Kobex Starachowice mają za sobą pierwsze oficjalne starty, po wznowieniu działalności klubu. Lepszych debiutów nie mogli sobie wymarzyć. Starachowiczanie wywalczyli 5 medali!

Treningi lekkoatletyczne w Juvencie-Kobex Starachowice cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale nadszedł wreszcie czas na pierwszy oficjalny start. Dziewięcioro reprezentantów klubu wystąpiło w Ostrowieckich Biegach Niepodległości, które odbyły się w minioną sobotę, 11 listopada. Rywalizowali w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych.

Nasi gimnazjaliści pokazali się z bardzo dobrej strony i to zarówno w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców (obie grupy na dystansie 800 metrów). Klaudia Roesler zajęła 2. miejsce, a o pozycję niżej sklasyfikowany został natomiast Kacper Zychowicz. Jeszcze większe powody do radości mieliśmy w rywalizacji szkół podstawowych. W zmaganiach uczniów klas czwartych (300 metrów) najlepsza okazała się Zofia Dróżdż, a w rywalizacji tych z klas trzecich (200 metrów) wygrała Wiktoria Smalec. Na podium znalazła się także Wiktoria Dujka, która zajęła trzecie miejsce w zmaganiach reprezentantów klas piątych na dystansie 300 metrów. Z taką samą odległością zmierzył się Szymon Pokrywka, który wśród czwartoklasistów zajął czwarte miejsce. W rywalizacji trzecioklasistów na dystansie 200 metrów mieliśmy trójkę reprezentantów, Jan Czerwiński zajął 5. miejsce, Nikola Niekłań była 7., a Franciszek Wacławek sklasyfikowany został na 15. pozycji.