Wiersze, piosenki i ludowe bajania

Osiny

Mirzec

Wiersze, piosenki i ludowe bajania

Osiny

 

Ludowi artyści spotkali się w Centrum Twórczości Ludowej w Osinach. Kolejny raz, bo impreza organizowana jest od 2012 roku.

Prezentacja dorobku, nowe wiersze, piosenki, inscenizacje i zapraszani goście ubarwiają rokrocznie spotkania. Gościem specjalnym tegorocznego wieczoru był zespół folklorystyczny "Górnianecki" z Górna oraz Bronisław Skowroński, poeta i zarazem kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Bęczkowianie".

Wiersze Doroty Janikowskiej i piosenki zaprezentowała Dorota Bębas, własnego autorstwa recytowali: Irena Zakrzewska, Krystyna Tomkowska, Bronisław Skowroński i Ewa Nowak, zaśpiewały Anna Piętak i Elżbieta Strycharska i Elżbieta Kleczaj, a Irena Zakrzewska - laureatka I miejsca na tegorocznych "Sabałowych Bajaniach" w Bukowinie Tatrzańskiej dała popis ludowej godki "To nie beł śpas". Wystąpiły też "Górnianecki", prezentując wiązankę ludowych piosenek spod Radostowej, Zespół Śpiewaczy Ziemi Mirzeckiej (połączone zespoły "Osinianek" i Trębolanek") pokazał inscenizacją pt."W wiejskiej chałupie" w reżyserii Piotra Gąsowskiego i z jego akompaniamentem.

Wśród licznej publiczności obecny był wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący komisji kultury Jan Raczyński, dyrektor BiOKGM Dorota Tomaszewska, dyrektor szkoły w Osinach Zofia Siwiec, prezes OSP w Osinach Marcin Gibała, sołtys Osin Roman Stompór, członkinie Stowarzyszenia Pasjonatów Rękodzieła "Kuźnia Artystyczna". Organizatorzy - Centrum Twórczości Ludowej w Osinach - oraz wykonawcy odebrali gratulacje od wójta Mirosława Seweryna, za wysoki poziom prezentowanych utworów.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ