Lekcja historii o gminie

Mirzec

Mirzec

Lekcja historii o gminie

Mirzec

 

Projekt Stowarzyszenia "Wspólnie dla Gminy Mirzec" był kanwą konkursu ph. "Gminna Lekcja Historii". O prymat rywalizowały reprezentacje szkół podstawowych z Tychowa Starego, Gadki, Mirca i Osin. 

Szkolne ekipy opracowały materiały dotyczące historii ich sołectw, zaliczyły wycieczkę po gminie i i przystąpiły do turnieju wiedzy o gminie, zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Osinach. A że wszystkie drużyny znakomicie przygotowały się do rywalizacji, jury zdecydowało, że pozostanie nierozstrzygnięta. Wszyscy uczestnicy odebrali więc dyplomy za udział w turnieju, a kapitanowie zespołów nagrody rzeczowe dla poszczególnych ekip. Wręczyli je: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, prezes stowarzyszenia, Katarzyna Kąpała, skarbnik stowarzyszenia Agata Mundzik i przewodniczący Komisji Kultury RG Jan Raczyński.

Wójt podziękował wszystkim uczestnikom "Gminnej Lekcji Historii" za wspaniałe opanowanie najważniejszych faktów z historii gminy, ich nauczycielom:: Anicie Staszałek, Ali Bonio, Beacie Paszkowskiej i Jackowi Królakowi za świetne przygotowanie podopiecznych, a dyrektorce szkoły w Osinach - Zofii Siwiec, za ciepłe przyjęcie młodych uczestników turnieju. Słowa podziękowań skierował również do przedstawicieli Stowarzyszenia "Wspólnie dla Gminy Mirzec" za niezwykle wartościowy projekt realizowany ze środków pozyskanych w ramach "Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi".

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ