Dzieci, dzieciom - pomoc dla Afryki

Akcja ruszyła!

W numerze

Dzieci, dzieciom - pomoc dla Afryki

Akcja ruszyła!

 

"Scyzoryki wzdłuż Afryki" - to akcja stowarzyszenia SALUTEM i Społecznej Akademii Nauk z Kielc. Rzeczową pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców Afryki organizuje w Starachowicach grupa inicjatywna. 

Pomysłodawcą inicjatywy wsparcie dla żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców Afryki jest starachowiczanin, Jacek Słowak, podróżnik i prezes stowarzyszenia SALUTEM.

- Podjęliśmy się w tym roku organizacji wyjazdu do Afryki. Ogłosiliśmy tę decyzję trzy miesiące temu i od razu powstała idea, aby wesprzeć najbiedniejsze regiony Afryki. Dzięki mojej znajomości z prezesem fundacji EDU Afryka, Barbarą Kwiatkowską postanowiliśmy wesprzeć potrzebujące dzieci. Wiedziałem, że nie będę mógł przewieźć żywności, dlatego zbieramy inne potrzebne rzeczy. Akcja już się rozpoczęła i na tę chwilę mogę powiedzieć, że przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Z dziekanem podjęliśmy decyzję, że skoro akcja przybrała takie rozmiary, to tego nie zaprzestaniemy i będziemy kontynuować tę zbiórkę, a następnie te przedmioty prześlemy do Afryki - mówił Jacek Słowak.

Najpotrzebniejsze rzeczy dla afrykańskich dzieci w wieku od 6 do 11 lat zbiera nasza młodzież, m.in. pomoce dydaktyczne jak kredki, farby, pędzelki, ale także ubrania. Zainteresowanie jest tak duże, że organizatorzy zdecydowali o powołaniu grupy koordynującej, której szefuje Anita Skowrońska, nauczycielka III Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

- Chcemy, aby dyrektorzy wszystkich szkół w Starachowicach czynnie wsparli naszą akcję, abyśmy mogli zebrać jak najwięcej darów. Chcemy, żeby dzieci i młodzież uwrażliwili się na potrzeby rówieśników żyjących w skrajnej biedzie - dodała Anita Skowrońska.

Oficjalnie potrwa do końca listopada br. Odbywać się będzie w szkołach na terenie całego powiatu, bowiem patronat nad akcją objęła starosta Danuta Krępa. Szczegółowe informacje na temat sposobu i terminu przekazania darów można uzyskać pod numerami telefonów 510-405-616 (Mariola Haraźny) i 722-147-110 (Adrianna Ramos).

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ