Interaktywny turniej na żywo

Quizspotter po raz pierwszy w Starachowicach

W numerze

Interaktywny turniej na żywo

Quizspotter po raz pierwszy w Starachowicach

Konkurs wiedzy, wykorzystujący nowoczesny system multimedialny oraz smartfony i tablety, odbył się w Starachowicach po raz pierwszy. 

Głównym organizatorem turnieju było Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, natomiast okazją tegoroczny jubileusz 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. W zmaganiach biorą udział trzy miasta: Stalowa Wola, Mielec, Starachowice i Pionki, zaś partnerami projektu są urzędy miejskie tych miejscowości, a także Narodowy Bank Polski.

Uczestnicy, w trzyosobowych zespołach reprezentujących szkołę, odpowiadali na pytania prowadzącego na smartfonach i tabletach, a tematem turnieju był "Centralny Okręg Przemysłowy – największe przedsięwzięcie gospodarcze II Rzeczypospolitej Polskiej".

- Dominowała tematyka lokalna, nawiązująca do postaci i faktów istotnych dla dziejów Zakładów Starachowickich i miasta - informuje Urząd Miejski.

W miejskich eliminacjach udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych nr 1, 6, 9, 11 i 12 oraz gimnazja nr 2, 3 i nr 4. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja gimnazjalnej "dwójki", która wystąpiła w składzie: Adam Hamera, Bartosz Jopek i Filip Przepiórka. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 4: Karolina Żłobecka, Aleksander Druzic i Wiktor Rymarczyk, a III miejsce zdobyła ekipa Szkoły Podstawowej nr 12: Igor Moskal, Adrian Orczyk i Jakub Stankowski.

- Nowoczesna, multimedialna, forma przeprowadzenia turnieju sprawiła, że wiedza na temat historii lokalnej została podana uczniom w przystępny sposób - nie kryją satysfakcji współorganizatorzy.

Drugi etap turnieju to finał, w którym zmierzą się najlepsze ekipy eliminacji miejskich. Rozegrany zostanie 24 listopada br. w Stalowej Woli.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ