Programowanie robotów

ZSZ nr 3 w Starachowicach

W numerze

Programowanie robotów

ZSZ nr 3 w Starachowicach

 

W praktyce takie zajęcia polegają na tworzeniu robotów i "ożywianiu" własnoręcznie wykonanego urządzenia.

Robotyka to nie tylko nowoczesna, ale jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin na świecie. W jej obszar wkroczyli 7 listopada br. uczniowie klasy IIIC z ZSZ nr 3, w ramach działań Akademii Nauki i Rozwoju "Piękny umysł" oraz projektu TwójRobot.pl. opartego na autorskim programie z budowy i programowania LEGO dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia polegają na tworzeniu robotów i "ożywianiu" własnoręcznie wykonanego urządzenia. Na pierwszym etapie uczestnicy warsztatów musieli odczytać poprawnie instrukcję, na jej podstawie złożyć robota, a następnie go uruchomić, wykorzystując przygotowany program.

- Ważne jest promowanie nauk ścisłych, ale także rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia, umiejętności współpracy w grupie oraz odpowiedzialności za powierzony projekt, a tym samym przygotowanie młodzieży do przyszłego funkcjonowania na rynku pracy - stwierdziła prowadząca zajęcia Marta Tracz, zaznaczając również, że organizowane warsztaty mają być nie tylko dobrą zabawą ale także nauką.

Uczestnicy zajęć podkreślali natomiast, że powierzone im zadania wymagały zespołowej współpracy i kreatywności, a jednocześnie stanowiły ciekawe doświadczenie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ