Mamy speca od transportu

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W numerze

Mamy speca od transportu

X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

 

Uczeń klasy IV Technikum nr 2 w Starachowicach, Michał Garbacz, kształcący się w zawodzie logistyk zakwalifikował się do okręgowego etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 

Mistrzostwa organizuje Wyższa Szkołę Logistyki w Poznaniu, pod patronatem ministra edukacji narodowej. W tegorocznej edycji udział wzięło 8700 uczniów z 284 polskich szkół.

W olimpijskich zmaganiach w Technikum nr 2 w Starachowicach wystartowało 20 uczniów, kształcących się w zawodzie logistyk i spedytor, przygotowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych: Andrzeja Surowieckiego, Jarosława Cieplińskiego, Olgę Peryt- Łasisz oraz Monikę Sobutę. Rozwiązywali 25-punkowy test jednokrotnego wyboru, przygotowany przez specjalistów Komitetu Naukowego Olimpiady. Udział w II Okręgowym Etapie Olimpiady dawało uzyskanie progu kwalifikacyjnego wynoszącego 22 pkt. W całym kraju osiągnęło go 534 osoby, w wśród nich uczeń ZSZ nr 2 w Starachowicach – Michał Garbacz - uzyskał29 punktów i zajął 36. miejsce w kraju.

Michał skonfrontuje swoją wiedzę z zakresu dystrybucji, produkcji, transportu i spedycji z uczestnikami II etapu Olimpiady już 1 grudnia br., a zwycięzców tego etapu poznamy 15 grudnia br. Trzeci, finałowy etap X Olimpiady planowany jest 2 marca 2018 roku. Trzymamy kciuki.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ