Promują oszczędzanie

Zespół Szkół Zawodowych nr 2

W numerze

Promują oszczędzanie

Zespół Szkół Zawodowych nr 2

 

Ideą działań podjętych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 było wyrobienie dobrych nawyków u młodzieży, aby w przyszłości podejmowali mądre decyzje finansowe. 

Światowy Dzień Oszczędzania ma przypominać, jak ważne jest odkładanie chociaż małych kwot. Tę tradycję zapoczątkowali przedstawiciele największych banków europejskich. Podczas konferencji w Mediolanie w 1924 roku uznali, że aby zapewnić stabilny rozwój społeczeństw należy poszerzać wiedzę na temat pomnażania oszczędności w dłuższej perspektywie. Postanowili również, że co roku 31 października będą podejmować odpowiednie działania skierowane do obywateli, aby promować ideę oszczędzania.

wziął udział w akcji, która miała na celu promowanie nawyku oszczędzania i efektywnego wykorzystania swoich zasobów finansowych. W ramach obchodów Światowego Dnia Oszczędzania, zorganizowano konkurs na najlepszy plakat oraz prezentację multimedialną. Młodzi ludzie wykonali prace, które zachęcały do oszczędzania i pomnażania pieniędzy, ale przede wszystkich uświadomiły im, że bardzo ważne jest rozsądne gospodarowanie finansami

Konkurs na najlepszy plakat wygrał Krystian Szast z II klasy, a wyróżnieni zostali: Konrad Smuga i Marta Kopeć, za najlepszą prezentację uznano pracę Daniela Guta z klasy IV, wyróżnienia trafiły natomiast do Wiktorii Gawron i Krzysztofa Ciorocha.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ