Praktykowali na Sycylii

Wychowankowie OHP

W numerze

Praktykowali na Sycylii

Wychowankowie OHP

 

Uczniowie z OHP w Starachowicach zdobyli nowe umiejętności zawodowe, zwiedzali Włochy i poznali tamtejszą kulturę. 

Projekt "Zdobywamy umiejętności zawodowe w krajach europejskich" finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. To w jego ramach 16 uczniów Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach z Agnieszką Kuś, kierownikiem ośrodka i zarządzającą projektem oraz Renatą Gil-Gonciarz - anglistką, przebywało w dniach 8-21 października br. w Barcellona Pozzo di Gotto na Sycylii.

U sycylijskich pracodawców nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności. Kucharze poznawali kuchnię włoską pracując w restauracjach, monterzy wykonywali prace wykończeniowe w remontowanych przez firmy budowlane budynkach, a mechanicy odbywali swoje staże w warsztatach samochodowych. Dwóm praktykantom udało się nabyć nowe umiejętności nawet w dziedzinie sztukaterii. Wywiązali się z obowiązków znakomicie, dostając wysokie oceny od pracodawców.

Firma organizujące te praktyki we Włoszech, zadbała, by nasi uczniowie poznali kraj. Mieli więc okazję podziwiać księżycowy krajobraz na Etnie, który jest najwyższym aktywnym wulkanem w Europie, zwiedzili Taormine, średniowieczne miasteczko wystające z morza oraz zabytki w stolicy Sycylii, Palermo. Podziwiali też Cefalu - malownicze miasteczko nad brzegiem Morza Tyrreńskiego

Wyjazd był też okazją do szlifowania języka angielskiego oraz poznania podstaw języka włoskiego, a zdobyte certyfikaty, potwierdzające nabyte umiejętności zawodowe, zwiększają szanse zatrudnienia uczniów na rynku krajowym i europejskim.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ