Piękny jubileusz

25 lat Szkoły Podstawowej nr 13

W numerze

Piękny jubileusz

25 lat Szkoły Podstawowej nr 13

 

Wiele ciepłych słów usłyszeli 10 listopada br. wszyscy, którzy tworzyli i tworzą Szkolę Podstawowej nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego. Okazją były uroczystości 25-lecia placówki. 

Jubileuszowe obchody zainaugurowała intencyjna msza święta, a po południu w murach szkoły społeczność szkoły i przybyli goście uczestniczyli w uroczystej akademii. Wszystkich powitał dyrektor placówki Sławomir Rymarczyk z przewodniczącą Rady Rodziców Anną Wojciechowską.

- To jest dla mnie ogromny zaszczyt być wśród was. 25 lat minęło bardzo szybko i dynamicznie, ale przed szkołą nowe wyzwania. Chciałbym podziękować również byłym dyrektorom i nauczycielom, bo bez nich szkoła nie byłaby taka jaka jest. Zawsze mnie tu miło witano, czy jako nauczyciela, czy teraz w obecnej mojej roli - powiedział zastępca prezydenta Jerzy Miśkiewicz.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę tu być z państwem, ponieważ jestem absolwentką tej szkoły. To właśnie ta szkoła wychowała mnie i przekazała mi fundamentalną wiedzę, dając mi podwaliny tego, na czym mogłam budować dalej swoją przyszłość - mówiła Agata Gałka-Bernacka, która reprezentowała wojewodę świętokrzyską Agatę Wojtyszek i w jej imieniu odczytała adresowany do jubilatów list.

- Patrząc na inne szkoły w naszym województwie, 25 lat to nie dużo, ale w tym czasie zrobiliście bardzo wiele. Utrzymujecie wysoki poziom nauczania cały czas. Macie pięknego patrona. Jak znamy twórczość Kornela Makuszyńskiego, to przebija z niej radość, przyjaźń i miłość. Bodajże w "Pannie z mokrą głową" padły słowa: "stracony jest każdy dzień bez uśmiechu" - zakończyła cytatem wypowiedź Małgorzata Muzoł z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Uczniowie "trzynastki" zaprezentowali jubileuszowy program artystyczny.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ