Bezpieczeństwo zawsze i wszędzie

W numerze

Bezpieczeństwo zawsze i wszędzie

W XI Edycji Wojewódzkiego Turnieju "Bezpieczeństwo Na Piątkę", udział wzięło 6 szkół podstawowych z naszego powiatu.

Konkurs „Bezpieczeństwo na piątkę” jest działaniem wspierającym projekt „Nasz dzielnicowy – Etap II” realizowany w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. O zwycięstwo rywalizowały trzyosobowe drużyny uczniów klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach oraz SP w: Rzepinie, Osinach, Pawłowie, Adamowie i Stawie Kunowskim. W sali narad im. por. Zdzisława Rachtana ps.”Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach rozwiązywali 31 października br. test wiedzy ogólnej z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, a w kolejnej konkurencji drużyny przystąpiły do pokazu praktycznych umiejętności związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną, która oceniona była przez ratowników ze Straży Pożarnej. Do punktacji zaliczono też wyniki uzyskane za prace plastyczne przygotowane wcześniej w ramach projektu „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6, która będzie reprezentować powiat starachowicki w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.

Głównym organizatorem konkursowej rywalizacji na naszym terenie jest Komenda Powiatowa Policji oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, a jej celem jest utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ogólnego i w ruchu drogowym, promowanie zasady fair-play podczas kibicowania i rywalizacji sportowej oraz przeszkolenie dzieci z bezpiecznego i rozsądnego spędzania wolnego czasu. (K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ