reklama

Pijani w sztok! Kto prowadził?!

Na okładce

Pijani w sztok! Kto prowadził?!

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Tychowie Nowym. Poszkodowani to dwaj mężczyźni jadący fiatem cinquecento, obaj kompletnie pijani. Policjanci ustalają, który z nich kierował autem.

Na prostym odcinku drogi w TychowieNowym, 8 listopada około godziny 21.00, kierowca fiata cinquecento najprawdopodobniej zahaczył o stojący na wjeździe na posesję samochód dostawczy Iveco. Prędkość musiała być ogromna,bowiem auto dachowało i zatrzymało się dopiero na ogrodzeniu, niszcząc je doszczętnie. Jeden ze znajdujących się w środku mężczyzn wypadł z auta, drugi prawdopodobnie wydostałsię z niego o własnych siłach. Obaj byli przytomni, ale mieli urazy głowy. Dwóm osobom, które znajdowały się w Iveco nic się nie stało.

Okazało się, że jadący fiatem są mieszkańcami gminy Iłża (25 i 31- latek). Trafili do szpitala, ale już na miejscupojawiło się podejrzenie, że mogą być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone w szpitalu badanie potwierdziło to podejrzenie. Młodszy z mężczyzn miał 3,5 promila alkoholuw organizmie, a starszy 2,4 promila. Policjanci ustalają teraz, który z nich w feralnym momencie prowadził pojazd.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu kręgosłupa leżącego mężczyzny. Drugiemumężczyźnie udzielono wsparcia psychicznego oraz opatrzono ranę głowy. Następnie obu poszkodowanych przekazano przybyłym na miejsce dwóm załogom ratownictwa medycznego. Z uwagi nawyciekające paliwo ze zbiornika samochód osobowy postawiono na koła, a plamę płynów eksploatacyjnych zneutralizowano - relacjonują strażacy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ