Wiking z kolejnymi medalami

Mistrzostwa w wyciskaniu

Osiem medali z Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc przywieźli zawodnicy Wikinga Starachowice. W Chorzowie o tytuł najlepszych w kraju walczyli juniorzy, seniorzy i weterani.

W ostatni weekend października w Chorzowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wzięli w nich udział juniorzy do lat 16, 18, 20 i 23, a ponadto seniorzy i weterani. Najlepiej z grona naszych zawodników spisał się "stary wyga" czyli Jan Wegiera. W swojej kategorii do 93 kilogramów wśród seniorów okazał się bezkonkurencyjny, a na dodatek wygrał w kategorii Masters II i zajął drugą pozycję w kategorii open seniorów.

Na najwyższym stopniu podium stanęli jeszcze Szczepan Zwierz (74 kg) w kategorii juniorów do lat 18 i Andrzej Śmieszek (93 kg) w kategorii Masters I. Srebrne medale zawisły na szyjach Małgorzaty Mazur (84 kg), w kategorii juniorów do lat 23 i Alberta Cieciory (74 kg) w kategorii juniorów do lat 16. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Inga Bębenek (52 kg) w kategorii juniorek do 23 lat, Stanisław Gąsienica-Samek (93 kg) w kategorii seniorów oraz Waldemar Komisarek (105 kg) w kategorii Masters I. Poza podium znaleźli się Michał Wegiera i Arkadiusz Staszewski, którzy w swoich kategoriach zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce.