Barakuda dominuje

Mała Liga u nas!

Informacje sportowe

Barakuda dominuje

Mała Liga u nas!

 

Finałowa runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej odbędzie się w Starachowicach! To bardzo dobra wiadomość, bo ostatnie zmagania odbywają się zawsze na terenie lidera po wcześniejszych seriach. SKP Barakuda jest na najlepszej drodze do zwycięstwa.

Pięć rund Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej już za nami. W każdej z nich znakomicie spisywała się starachowicka Barakuda. Nasi młodzi pływacy są liderami cyklu i dzięki temu wywalczyli prawo organizacji finałowej serii. która odbyła się 5 listopada na Krytej Pływalni w Starachowicach z udziałem najlepszych pływaków młodego pokolenia w województwie świętokrzyskim.

Poprzednią rundę MŚLP rozegrano w drugiej połowie października w Busku-Zdroju. Reprezentanci Starachowickiego Klubu Pływackiego Barakuda po raz kolejny pokazali klasę. W klasyfikacji generalnej, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców wygrali. W pierwszej kategorii różnica wynosiła tylko 4 punkty, ale w męskiej rywalizacji starachowiczanie zdeklasowali resztę stawki i wygrali różnicą ponad 100 punktów. Ostatecznie zgromadzili 425 punktów, a drugi w kolejności KSZO Ostrowiec Świętokrzyski miał 316 punktów.

W zmaganiach chłopców nie zawiódł faworyt - Maciej Szlęzak. W zmaganiach na dystansie 100 metrów stylem dowolnym wygrał z ogromną przewagą. W tym samym finale, na najniższym stopniu podium stanął Oskar Markiewicz. Maciej Szlęzak tego dnia wygrał także rywalizację na 200 metrów stylem zmiennym, wyprzedzając kolejnego zawodnika o ponad trzy sekundy. Dwa miejsca na podium starachowiczanie wywalczyli także na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Drugi był Kacper Świercz, a trzeci Bartłomiej Kasperkiewicz.

Jeszcze lepiej naszym poszło na takiej samej długości stylem klasycznym, bo całe podium należało do Barakudy. Wygrał Oskar Jarosiński, który wyprzedził Jana Olesińskiego i Pawła Janickiego. Naszym chłopcom równie dobrze poszło w sztafetach. W rywalizacji zawodników 11-letnich nasza sztafeta w składzie: Maciej Szlęzak, Antoni Mańka, Oliwer Gostomski i Oskar Markiewicz wywalczyła trzecie miejsce. W zmaganiach młodszych pływaków Bartłomiej Kasperkiewicz, Oskar Jarosiński, Jan Olesiński i Kacper Świercz okazali się najlepsi mając blisko 20 sekund przewagi!

W rywalizacji dziewcząt nasze reprezentantki toczyły zawzięte boje głównie z rówieśniczkami z KSZO Ostrowiec. W stylu dowolnym zarówno na 50, jak i 100 metrów, a także na 50 metrów w klasyku starachowiczanki uplasowały się tuż za podium. Znacznie lepiej było na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, który wygrała Wiktoria Jeśko, a Oliwia Mroczkowska była druga. Podium wywalczyły jeszcze Marta Maciąg (200 m, styl klasyczny) i Maja Adamus (200 m, styl zmienny). Nasze żeńskie sztafety, zarówno wśród 11-latek, jak i 10-latek zajęły drugie pozycję.

W starszej grupie pływaczek startowały: Maja Adamus, Oliwia Mroczkowska, Wiktoria Jeśko i Amelia Głowacka, a w młodszej Beata Woźniak, Weronika Kowalczyk, Zofia Zatorska i Maria Jędrzejewska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ