Star bez atutów w ofensywie

Na piłkarskich boiskach

Bardzo dobre nastroje panują w Bodzentynie, bo Łysica odniosła trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Krzysztofa Treli pokonali spadkowicza z III ligi - Wierną Małogoszcz. Zupełnie odmienne nastroje są w Brodach, bo Kamienna przegrała kolejne spotkanie. Słaby ligowy mecz zanotował również Star, przegrywając na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka.

IV liga

*ŁKS Łagów - Kamienna Brody 1:0 (0:0)

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Kamil Dziadowicz, Kacper Kozera, Artur Kidoń, Krzysztof Świątek, Grzegorz Zięba, Piotr Jedlikowski, Mateusz Gajewski (58. Szczepan Dziewięcki), Kacper Maciejczak (80. Hubert Czerpak), Piotr Frańczak (70. Piotr Pyskaty), Jakub Praga. Trener: Marcin Wróbel.

Jak nie idzie, to nie idzie. Podopieczni Marcina Wróbla nie mogą się odblokować i w miniony weekend zanotowali dziewiąty z rzędu ligowy mecz bez wygranej. Na wyjeździe przegrali z ŁKS Łagów, a jedyna bramka meczu padła w… 93. minucie.

*Wierna Małogoszcz - Łysica Bodzentyn 0:3 (0:1). Bramki: Mariusz Jaros (29, 71), Kamil Garbacz (51).

Łysica: Tomasz Wróblewski (89. Filip Szczurek) - Piotr Pietrzyk, Ołeksij Czerkaszyn, Karol Cielibała, Mateusz Kołodziejski, Kamil Garbacz (60. Dominik Chrzanowski), Krzysztof Trela, Szymon Gryz (83. Patryk Sala), Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski (83. Patryk Dulęba), Mariusz Jaros (75. Dariusz Anduła). Trener: Krzysztof Trela.

Przewaga Łysicy w tym spotkaniu nawet przez chwilę nie podlegała najmniejszej dyskusji. Piłkarze Krzysztofa Treli dominowali w każdym aspekcie gry i pewnie wygrali 3:0. Bodzentynianie są „w gazie”, bo był to ich trzeci z rzędu wygrany mecz.

Klasa Okręgowa

*Sparta Kazimierza Wielka - Star Starachowice 1:0 (1:0)

Star: Adrian Bzymek – Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys, Dominik Janikowski (46. Filip Niewczas), Michał Sieroń (83. Mikołaj Podzielny), Daniel Wiecha (74. Bartłomiej Koźlik), Patryk Kosztowniak, Emil Gołyski, Jakub Nowocień, Michał Mikosa, Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Starachowiczanie nie weszli w to spotkanie najlepiej. Od pierwszego gwizdka sędziego warunki gry dyktowali gospodarze. Miejscowi gracze co rusz niepokoili naszą defensywę, a w bramce dwoił się i troił Adrian Bzymek. Piłkarze Sparty wyszli na prowadzenie w 23. minucie i jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć wynik. Z kolei Star w pierwszych 45 minutach nawet raz nie zagroził bramce miejscowych. Po przerwie gra wyglądała bardzo podobnie, niemniej mogliśmy doprowadzić do wyrównania już w 50. minucie. W dogodnej sytuacji znalazł się Patryk Kosztowniak, ale jego strzał z 20 metrów do pustej bramki był niecelny. Gospodarze cały czas atakowali, ale bardzo dobrze tego dnia dysponowany był w naszej bramce Bzymek. Starachowiczanie mieli decydowanie za mało atutów w ofensywie.

*GKS Rudki - Zenit Chmielnik 2:1