Pełnoprawni uczniowie

SP Adamów

Brody

Pełnoprawni uczniowie

SP Adamów

 

W Szkole Podstawowej w Adamowie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Teraz godnie mogą nazywać siebie uczniami.

Na uroczystości, oprócz nauczycieli, społeczności szkolnej i rodziców, pojawiła się wójt gminy Brody, Marzena Bernat. Maluchy powitała dyrektor szkoły Teresa Szymczak i w formie wiersza przypomniała im o obowiązkach ucznia.

Pierwszoklasiści przedstawili się za pomocą krótkich wierszyków, a następnie, wspierani dzielnie przez klasę II, opowiedzieli o szkolnych obowiązkach, które, chociaż są może trochę skomplikowane, przynoszą im wiele radości i napełniają dumą. Dodatkowo zaśpiewali piękne piosenki o szkole. Artystyczną oprawą przedstawienia zajęła się Monika Dziuba - Łucka, która jest wychowawczynią klasy oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego pod opieką Edyty Chodzyńskiej.

Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez dyrektor Teresę Szymczak, a wójt Marzena Bernat pogratulowała im występu i zachęciła do wytrwałej pracy w szkole. Nie zabrakło także drobnych upominków dla pierwszoklasistów zarówno od pani wójt, jak i przedstawicieli Szkolnego Samorządu, klasy III oraz od rodziców.

Na szczęśliwych, świeżo upieczonych uczniów szkoły, czekała jeszcze jedna niespodzianka: słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ