reklama

Zaśpiewali dla iłżan

Studenci i absolwenci akademii muzycznych

Iłża

Zaśpiewali dla iłżan

Studenci i absolwenci akademii muzycznych

 

To była solidna dawka kultury. W Galerii Domu Kultury odbył się koncert w wykonaniu studentów i absolwentów akademii muzycznych, zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Seniora oraz Dnia Papieskiego. 

- Postanowiliśmy połączyć te dwie okazje. Zazwyczaj koncert z okazji Dnia Papieskiego organizowaliśmy w kościele, jednak zanim zestroiliśmy wszystko to trwało i odbywało się kosztem jakości. Stąd decyzja o koncercie w naszych murach. Tak jest łatwiej i już przy takiej formie zostaniemy – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury.

Koncert, odbył się z udziałem profesjonalistów. Wystąpili absolwenci akademii muzycznych:Agnieszka Kwiatek – AM Katowice – śpiew, sopran, Anna Czarnowska - Połomska – AM Katowice – wiolonczela, Magdalena Pałgan – AM Bydgoszcz – skrzypce, Mariusz Połomka – AM Łódź – skrzypce, Kamil Jóźwik – UJK Kielce – organy.

- Koncert trwał ponad godzinę, nie obyło się bez bisów. Artyści wykonali znane, często wykonywane przez duże orkiestry utwory. Publiczność była zachwycona a sala zapełniona po brzegi.

– Musieliśmy robić dostawki – mówi dyrektor DK.

Na zakończenie były życzenia i kwiaty przekazane na ręce przedstawicieli organizacji, które działają w Iłży.

Niedzielny koncert to zalążek tego co będzie się działo w nowej sali widowiskowo-kinowej, która powstaje przy Domu Kultury.

– Duża frekwencja pokazała, że jest zapotrzebowanie na taką formę kultury, naprawdę fajnie to wyszło. Dlatego takie koncerty będziemy organizowali raz na kwartał. Kolejny już w nowym roku w nowej sali – zapowiada Krzysztof Kozera.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ