Pójdą siedzieć

Pobili, grozili i okradli

Bezpieczeństwo

Pójdą siedzieć

Pobili, grozili i okradli

 

Starachowiczanin i jego kompan z Kielc podejrzani są o pobicie i okradzenie mieszkańca gminy Zagnańsk. Zabrali 29-latkowi... 50 złotych, ale grozili mu też śmiercią.

Poszkodowany zgłosił sprawę policji 27 października br.

- Mężczyzna przekazał mundurowym, iż poprzedniego dnia przyjechało do niego dwóch mężczyzn, jednego z nich znał. Po krótkiej rozmowie wsiedli do samochodu, jednak po chwili wysiedli i zaatakowali 29–latka. Zadali mu kilka ciosów i zabrali 50 złotych, które miał przy sobie. Grozili też mężczyźnie pozbawieniem życia oraz podpaleniem jego domu, jeśli nie będzie im co tydzień przekazywał po 2500 złotych - mówią kieleccy policjanci.

Sprawa trafiła do Wydziału Kryminalnego Komisariatu kieleckiego osiedla Na Stoku. Mundurowi szybko ustalili sprawców i 31 października zatrzymali obydwu - 37- letniego kielczanina i 49-letniego mieszkańca Starachowic. Ustawodawca za rozbój przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Starszy z mężczyzn był w przeszłości wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze przypuszczają, iż zatrzymani mogli w ostatnim czasie dokonać więcej takich przestępstw. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ