Ślubowali na sztandar

ZSZ nr 2

 

W odświętnych strojach, pełni powagi złożyli przysięgę, stając się pełnoprawnymi uczniami szkoły. 

Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach zaszczyciła obecnością starosta Danuta Krępa. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Dyrektor szkoły Grażyna Małecka zainaugurowała natomiast ślubowanie i zachęcała uczniów do systematycznej i wytrwałej pracy. Przybliżyła też sylwetkę patrona szkoły - Eugeniusza Kwiatkowskiego, a Sławomir Gwardyś, nauczyciel historii, nawiązał do rocznicy wybuchu II wojny światowej i kampanii wrześniowej, w której udział brali absolwenci szkoły.

Aprobatę za szacunek dla tradycji patriotycznych wyraziła starosta Danuta Krępa i podkreśliła, że ważnym jest, aby "być dobrym fachowcem i dobrym Polakiem". Uświadomiła również uczniom, że ślubowanie to wielkie zobowiązanie: zdobywania wiedzy, szanowania tradycji i historii szkoły, dbania i jej mienie i właściwe relacje między ludźmi.

To niezwykłe spotkanie społeczności szkolnej umilił występ zespołu muzycznego i uczniowski kabaret "Faceci w rajtuzach".

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ