Uczta dla melomanów

Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

W numerze

Uczta dla melomanów

Dni Muzyki Organowej i Kameralnej

 

Ostatni koncert w ramach XXVIII Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej odbył się w niedzielę, 29 października w kościele p. w. Wszystkich Świętych w Starachowicach. 

Koncert zatytułowany "Miłosierdziem otoczeni" zamykał cykl jesiennych prezentacji muzycznych, które odbywały się od 30 września br. W kościele p.w. Wszystkich Świętych zaprezentowali się chórzyści "Kamertonu", "Portamento", a także wokalistki: Joanna Łukaszewska i Paulina Herman oraz akompaniująca im Aleksandra Skowrońska. Dyrygowała Bożena Magdalena Mrózek.

Koncert zainaugurowała Joanna Łukaszewska, sopranistka z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Towarzyszyła również chórzystom podczas kilku utworów koncertu finałowego Międzynarodowych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Jeden z utworów zaśpiewała wraz ze swoją uczennicą Pauliną Herman, która jest również wychowanką Chóru Kameralnego "Portamento".

Zaprezentował się również Chór Kameralny "Portamento", który działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach od 1992 r. Zespół tworzą uczennice starachowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ