Halloweenowa impreza

Szkoła Podstawowa nr 11

W numerze

Halloweenowa impreza

Szkoła Podstawowa nr 11

 

Przebierali się i poznawali obyczaje krajów anglojęzycznych. Tak w Szkole Podstawowej nr 11 odbywał się Halloween.

Dzieci lubią się przebierać, a Halloween to dobra okazja, tym bardziej że wcielanie się w wiedźmy czy inne okropieństwa uczy dystansu do siebie. 27 października uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawczynią, Agnieszką Jasztal zorganizowali ku temu okazję - Halloween. Młodzież pod okiem swojej nauczycielki miała okazję poznać genezę i klimat święta oraz słownictwo angielskie z nim związane.

Przygotowania do imprezy wywoływały w uczniach duży entuzjazm. Siódmoklasiści udekorowali wspólnie klasopracownię do języka angielskiego, zorganizowali zabawy, poczęstunek, muzykę i informacje o Halloween. A podczas imprezy opowiadali przyprawiające o gęsią skórkę historie, owijali swoich kolegów papierem toaletowym tworząc mumie, bawili się w „bobbing for apples” czyli, w ich wersji, zjadanie bez pomocy rąk wiszących na sznurkach jabłek, degustowali wymyślony na tę okazję napój - sok pomidorowy z dużą ilością pieprzu. Odbył się także konkurs na najciekawszy strój, który wygrała Weronika Gozdek, przebrana za Pana Układankę (Jigsaw), autora okrutnych gier z filmu „Piła”. O dobrą muzykę do tańca zadbali klasowi DJ`e –Jakub Gajewski i Mikołaj Wójcik.

Dla wszystkich był to wieczór pełen wrażeń i ciekawie spędzony czas na poznawaniu obyczajów kulturowych krajów anglojęzycznych. (K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ