reklama

Inwestują w edukację programistów

Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego

 

Stowarzyszenia Przyjaciół Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach dostało grant w wysokości 400 euro na realizację warsztatów "Nie musisz być geniuszem, aby programować" oraz zakup zestawu edukacyjnego LEGO MINDSTORMS® Education EV3.

Europejski Tydzień Kodowania stał się okazją do promowania nauki programowania w gronie dzieci i młodzieży. Beata Sławińska-Kopyś, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w ZSZ nr 2 w Starachowicach, zgłosiła do MEET AND CODE projekt "Nie musisz być geniuszem, aby programować" i zdobył najwyższy grant, w wysokości 400 euro. Środki przeznaczono na zorganizowanie dwudniowych warsztatów we współpracy z Akademią Nauki i Rozwoju "Piękny Umysł" w Kielcach oraz na zakup jednego z najbardziej zaawansowanych zestawów firmy LEGO, dającym możliwość budowania, programowania i testowania różnych rozwiązań opartych na robotyce.

Dyrekcja szkoły, doceniając nowe kompetencje, które uczniowie mogą nabyć tylko przy użyciu nowych narzędzi, podjęła decyzję o utworzeniu szkolnej pracowni robotyki z LEGO® MINDSTORMS® Education EV3. Uczniowie będą mogli korzystać z zestawów edukacyjnych na zajęciach pozalekcyjnych już w listopadzie br. Będą dedykowane głównie zdobywającym zawód technika informatyka, mechatronika i automatyka.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ