Oświadczenia z błędami

W powiecie

 

Analiza oświadczeń majątkowych radnych za ubiegły rok oraz osób zobowiązanych do ich złożenia staroście, były w programie obrad powiatowej sesji.

Wszystkie osoby zobowiązane do złożenia dokumentów, dotrzymały terminu, jednak Urząd Skarbowy, który zajmował się analizą oświadczeń, stwierdził nieprawidłowości i uchybienia w niektórych dokumentach. Były pomyłki w adresie, brakowało podania powierzchni nieruchomości czy działek, nie było wskazania celu pożyczki, mylono przychód z dochodem.

- Czy popełniamy jakieś podstawowe błędy, czy jest to z naszej strony niechlujstwo? Czy zmieniły się jakieś przepisy? - dopytywał radny Cezary Berak

Sekretarz Powiatu Marlena Kostrzewa, potwierdziła, że rzeczywiście jest sporo uwag skarbówki, ale nie są to uwagi merytoryczne. Większość to kwestia braku dodatkowych dokumentów. By uniknąć błędów w przyszłości, zaproponowała Urzędowi Skarbowemu spotkanie przed wypełnianiem oświadczeń majątkowych za 2017 rok, by wyjaśnić wątpliwości osób zobowiązanych do ich złożenia.

Podczas głosowania, radni jednogłośnie przyjęli informację dotyczącą oświadczeń majątkowych osób zobowiązanych do ich złożenia. (zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ