Zainstalują piłkochwyty

Ogrodzenie boiska przy ZSZ nr 3 za niskie

 

Boisko piłkarskie przy drodze z 1,5-metrowym ogrodzeniem ?! Tak ponoć miało być przy budowanym łączniku ulic Batalionów Chłopskich i Iglastej. Temat dyskutowano na sesji Rady Miejskiej.

Budowany aktualnie łącznik powstanie częściowo kosztem boiska przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3, które na dodatek ma bezpośrednio sąsiadować z nową drogą. Radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Zuba, zwrócił uwagę na październikowych obradach RM, że ogrodzenie boiska ma mieć tylko 1,5 m, więc przelatujące piłki - czego wykluczyć nie można - będą ogromnym zagrożeniem dla przejeżdżających tamtędy samochodów. Okazało się, że za ten fragment inwestycji odpowiada Powiat Starachowicki.

- Z informacji zasięgniętej od wykonawcy przez dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach wynikało, że planował on odbudowę istniejącego ogrodzenia (ma 1,5 m wysokości - przyp. autor). Z uwagi na to, że inwestycja przebiega wzdłuż piłkarskiego boiska, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu, dyrektor ZSZ nr 3 poinformował Zarząd Powiatu o konieczności ustawienia piłkochwytów o wysokości ok. 6 metrów. Zarząd Powiatu ma zająć się sprawą w najbliższym czasie - poinformowała GAZETĘ Anna Ciesielska, rzecznik prasowy Zarządu Powiatu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ