Poznali pracę mundurowych

Uczniowie Szkoły Podstawówek w Adamowie...

Brody

Poznali pracę mundurowych

Uczniowie Szkoły Podstawówek w Adamowie...

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji oraz Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Zobaczyli, jak wygląda praca mundurowych. 

Młodzież z klasy V i VII wybrała się w odwiedziny pod opieką Małgorzaty Kusiak-Wiechy i Katarzyny Pocheć. W Komendzie Powiatową Policji zwiedzili różne pomieszczenia i zapoznali się z ich funkcjami, obejrzeli też lustrzaną salę, która służy do przeprowadzania przesłuchań. Dowiedzieli się również czym zajmuje się policjant przyjmujący interesantów, w sali narad obejrzeli pokaz pobierania odcisków palców. Poznali również funkcję psów policyjnych, które mogą pełnić bardzo różne role, i obejrzeli policyjne radiowozy.

W siedzibie straży pożarnej oglądali wozy strażackie i ich wyposażenie, profesjonalne umundurowanie płetwonurków i strażackie łodzie ratownicze. Mogli także przymierzyć hełmy i wejść do strażackich samochodów, by obejrzeć je z bliska.

Wycieczka zakończyła się wizytą w kinie Helios, gdzie uczniowie z SP w Adamowie obejrzeli film familijno-przygodowy pt. "Tarapaty".

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ