Wójt przekazał harcerkom sprzęt

Mirzec

Mirzec

Wójt przekazał harcerkom sprzęt

Mirzec

 

Spotkał się ze 104. Artystyczną Drużyną Harcerską, by przekazać sprzęt niezbędny do działalności zespołu. 

Wójt Mirosław Seweryn, złożył opiekunom zespołu i harcerzom na okolicznościowym spotkaniu podziękowania za dotychczasową działalność i wręczył wartościowy sprzęt: umundurowania (koszule, spódnice, paski), plecaki z wyposażeniem (apteczka, mapa, bidon, karimata) i sprzęt muzyczny (gitara elektryczna, perkusja, nagrywarka) pozyskane w ramach konkursu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej", zorganizowanego przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu "Doposażenie 104. Artystycznej Drużyny Harcerskiej" napisanego przez pracowników Urzędu Gminy w Mircu.

- Drużyna harcerska jest od 20 lat artystyczną wizytówką gminy. Zespół prowadzony przez Małgorzatę i Piotra Spadłów zdobywał najwyższe laury na harcerskich przeglądach i festiwalach. W kolekcji trofeów 104. ADH są m.in. Złote, Srebrne i Brązowe Jodły Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach oraz pierwsze miejsca zajmowane na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec" w Tarnobrzegu - podsumowuje jej działalność Jacek Rafalski.

Wręczając drużynie sprzęt o wartości 12 050 zł, wójt Mirosław Seweryn wyraził przekonanie, że ułatwi on zespołowi przygotowania i uczestnictwo w przeglądach piosenki harcerskiej, za co podziękowała druhna Małgorzata Spadło.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ