Koniec pucharowej przygody

Star odpadł po dogrywce

Informacje sportowe

Koniec pucharowej przygody

Star odpadł po dogrywce

 

Star Starachowice dzielnie walczył w Okręgowym Pucharze Polski z wyżej notowanym rywalem, ale ostatecznie odpadł z rozgrywek po dogrywce. Podopieczni Tomasza Siczka zostawili po sobie jednak bardzo dobre wrażenie. 

Los sprawił, że w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu starachowiczanie zmierzyli się z przedstawicielem czołówki rozgrywek IV ligi - Neptunem Końskie i to oni byli faworytem do awansu.

Trener Tomasz Siczek przyzwyczaił nas, że w rozgrywkach pucharowych daje pograć zmiennikom, którzy w lidze nie mogą liczyć na częste występy. Jedną z istotniejszych zmian w tym meczu była obsada bramkarza. Etatowego golkipera Mateusza Pońskiego zastąpił Adrian Bzymek. "Zielono-czarni" walczyli jak równy z równym przez całe 90 minut.

Mecz był zacięty, ale brakowało najważniejszego, czyli bramek. Kiedy wydawało się, że regulaminowy czas gry zakończy się bezbramkowym remisem i mecz zmierza ku dogrywce, goście wyszli na prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Była 90. minuta i Neptun miał awans na wyciągnięcie ręki. Starachowiczanie nie zamierzali jednak odpuszczać i w jednej z ostatnich akcji do wyrównania doprowadził nie kto inny, jak najskuteczniejszy strzelec zespołu, Mariusz Fabjański. W dogrywce górę wzięło jednak doświadczenie. Goście zdobyli dwa gole i tym samym przypieczętowali swój awans do kolejnej rundy, ale piłkarze Staru mogli zejść z boiska z podniesionymi głowami.

- Starachowiczanie nawiązali walkę z liderem świętokrzyskiej IV ligi. Różnica jednego poziomu rozgrywkowego nie była widoczna na boisku. Piłkarze Staru gryźli trawę i walczyli do ostatnich sekund meczu. Ambitna postawa została w pełni wynagrodzona. Na duże pochwały zasługują młodzi zawodnicy przybyli z Juventy Starachowice, którzy wystąpili w pucharowym pojedynku. Każdy jeden piłkarz, bez wyjątku - tak mecz skomentowały władze klubu.

*Star Starachowice - Neptun Końskie 1:3 (0:0, 1:1). Bramka dla Staru: Mariusz Fabjański (90).

Star: Adrian Bzymek - Bartłomiej Drabik (72. Patryk Kosztowniak), Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Marcin Chodniewicz, Daniel Wiecha, Emil Gołyski (46. Michał Mikosa), Mariusz Fabjański, Mateusz Duda (105. Piotr Serwicki), Filip Niewczas, Bartłomiej Koźlik. Trener: Tomasz Siczek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ