Mistrzostwa Polski w oriental rules

To już tradycja w naszym mieście

Informacje sportowe

Mistrzostwa Polski w oriental rules

To już tradycja w naszym mieście

W drugi weekend grudnia (8-10) w Starachowicach po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Zawodnicy z całego kraju rywalizować będą tradycyjnie w formule oriental rules, ponownie zobaczymy również zmagania weteranów, a organizatorzy zapowiadają także nowości.

Od kilku lat w grudniu sportowo rządzą w mieście sztuki walki, a konkretnie kickboxing. Nie inaczej będzie w tym roku. Do Starachowic w dniach od 8 do 10 grudnia przyjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju. Oprócz głównych zmagań w formule oriental rules, tak jak w latach poprzednich zobaczymy również weteranów rywalizujących w formule kick-light.

- Pierwszego dnia, w piątek wszystkie ekipy zjadą się do Starachowic, odbędzie się tradycyjnie rejestracja, waga zawodników i odprawa. Od godzin porannych w sobotę, aż do niedzieli odbywać się będą walki eliminacyjne, a w niedzielę będą półfinały i finały. Wzorem roku ubiegłego planujemy w niedzielę zorganizować także galę finałową, która rozpocznie się od godziny 16.00. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku również nasze zawody będą na żywo transmitowane w internecie - zapowiada Marek Jasiński, prezes Dragona Starachowice, głównego organizatora zawodów.

Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, nasz klub organizuje zawody na najwyższym poziomie. Aktywnie we współorganizację włącza się także lokalny samorząd i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którzy użycza Miejską Halę Sportową, która ponownie stanie się areną zmagań kickbokserów.

- W tym roku do rywalizacji dołożyliśmy jeszcze dodatkową kategorię juniorów młodszych. Tym samym dostosowujemy się do przepisów polskiego związku i wprowadzamy zasady, jakie obowiązują już na tego typu zawodach. Tradycyjnie nie zabraknie również Mistrzostw Polski weteranów - dodaje M. Jasiński.

Starachowickie Mistrzostwa Polski na trwałe wpisały się już do kalendarza imprez sportowych Polskiego Związku Kickboxingu, dlatego kluby z całego kraju, planując swoje starty wiedzą, że pod koniec roku odbywa się taka właśnie impreza. Możemy się więc spodziewać dużej frekwencji i rywalizacji naszych zawodników z czołowymi rywalami.

- W tej chwili nie jesteśmy w stanie konkretnie powiedzieć, którzy z naszych zawodników będą na tych zawodach reprezentować klub. Jesteśmy cały czas na etapie sprawdzania formy, ale mogę powiedzieć, że pojawią się także debiutanci - informuje.

Wielce prawdopodobne, że po raz ostatni w barwach starachowickiego Dragona wystąpi Filip Zawłocki. Latem przeniósł się do Warszawy, ale ma zgodę swojego obecnego klubu na występ podczas grudniowych mistrzostw w naszym mieście.

- Filip zdecydował się jednak na walkę w stójce, nie jest już u Pawła Nastuli, a przeniósł się do Palestry Warszawa. Z jego trenerem Łukaszem Rolą jesteśmy tak dogadani, że w grudniu wystąpi jeszcze w barwach naszego klubu - zapowiada prezes starachowickiego klubu.

Większość najważniejszych spraw związanych z organizacją tej prestiżowej imprezy jest już dogranych, ale organizatorzy cały czas liczą na wsparcie lokalnych firm i przedsiębiorców.

- Troszeczkę nam jeszcze brakuje funduszy i chciałbym z tego miejsca zaapelować do lokalnych firm o wsparcie. Możemy w zamian zaoferować reklamę na turnieju rangi Mistrzostw Polski, a do zamknięcia budżetu organizacyjnego brakuje nam około 4,5 tysiąca złotych - apeluje Marek Jasiński.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ