Uczniowie Sportowego Liceum na UJK

Początek współpracy z kielecką uczelnią?

Informacje sportowe

Uczniowie Sportowego Liceum na UJK

Początek współpracy z kielecką uczelnią?

 

Uczniowie pierwszego rocznika Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach gościli 26 października br. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Towarzyszył im dyrektor szkoły, Mariusz Majewski oraz nauczyciele: Lidia Tokarska i Agnieszka Mikos. Zwiedzali Laboratorium Posturologii w Instytucie Fizjoterapii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach. Było to możliwe dzięki życzliwości profesora uczelni - dr. hab. Jacka Wilczyńskiego. O specyfice prowadzonych w pracowni analiz mówiła gościom mgr Katarzyna Bieniek, nauczyciel akademicki. Dyrektor ZSZ nr 3, Mariusz Majewski stwierdził, że istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy między Sportowym Liceum Ogólnokształcącym i Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK w Kielcach.

Uczestnicy spotkania szczególnie interesowali się nowoczesnymi technologiami. Chętni mogli poddać się badaniom, między innymi na DIERS FORMETRIC 4D. To jedno z nielicznych w Polsce urządzeń, które dokonuje analizy kręgosłupa w oparciu o najnowszą technikę optyczną i cyfrową.

Starachowicka młodzież uczestniczyła też w artystycznym wydarzeniu, którym był spektakl "Antygona" wystawiany w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. W ten sposób udało się połączyć w czasie wyjazdu do Kielc - sport, naukę i sztukę.

(A.T.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ