reklama

Zjechali do miasta brydżyści

VII Mistrzostwa Polski Młodzików

Informacje sportowe

Zjechali do miasta brydżyści

VII Mistrzostwa Polski Młodzików

 

Ponad 140 zawodników z wielu miast w kraju rywalizowało w Starachowicach w VII Mistrzostwach Polski Młodzików w Brydżu. 

Mistrzostwa mają na celu popularyzację brydża sportowego wśród najmłodszych. W starachowickim turnieju - 19-22 października br. w hotelu Senator - wzięło udział 140 brydżystów w wieku od 10 do 16. roku życia.

Rywalizację teamów wygrali: Przemysław Pasiński, Adam Pigulski, Maciej Racewicz i Bartosz Żbik (Poland U15). Drugie miejsce zdobyli: Łukasz Kasperczyk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Michał Stasik (CKiS Skawina), natomiast trzecie zajęli: Józef Bugajewski, Fryderyk Józefowski, Łukasz Józkowiak i Adam Zalwowski (Dąbrówka I). Na pierwszym miejscu w turnieju dziewcząt uplasowały się: Julia Grodzka i Anna Pytka z MKBS CEBULARZ Lublin, na drugim Kamila Kiraga i Małgorzata Bielińska z MKS Metalowiec III Łódź, a na trzecim Ewa Morawska i Justyna Zielniewicz z PAB Poznań. Wśród chłopców wygrała para: Szymon Ciosek i Tomasz Ustrzycki z UKS Olimpia Dwójka I, a wyprzedzili teamy Konrad Nosal i Aleksander Pietrow z UKS Olimpia Dwójka I oraz Michał Maszenda i Jan Cieśliński (GOK Bielsk, Dąbrówka MBIT Problems Poznań).

Liderami turnieju par na maksy zostali Adam Pigulski i Maciej Racewicz z KBS Miłkowice, na drugim miejscu znaleźli się Aron Shindler i Julia Grodzk z MKBS CEBULARZ Lublin, a trzecie miejsce zajęła para Kinga Kowal i Konrad Ciborowski z UKS Olimpia Dwójka. Nagrodę właścicieli hotelu Senator, którą był wysokiej jakości tablet, zdobyli natomiast Aron Shindler i Adam Pigulski z KBS Miłkowice.

w Brydżu odbyły się pod patronatem prezydenta miasta Starachowice Marka Materka i wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ