reklama

Działka na Targowicy Miejskiej zostanie wystawiona na sprzedaż

Informator UM

Działka na Targowicy Miejskiej zostanie wystawiona na sprzedaż

Gmina Starachowice zamierza przeznaczyć do sprzedaży w przetargu część terenu Targowiska Miejskiego. Pomniejszenie placu targowego nie spowoduje zmniejszenia ilości miejsc handlowych, natomiast pieniądze uzyskane dzięki zbyciu działki przeznaczone zostaną na sfinansowanie planowanej modernizacji targowiska.

Działka o powierzchni ok. 4 tys. m kw. położona jest przy ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego i przeznaczona zostanie do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Cena netto gruntu to 1 mln. 600 tys. zł. Przeznaczona jest pod usługi komercyjne, handel detaliczny, gastronomię, turystykę i rekreację itp.

- Pomysł dotyczący sprzedaży działki powstał podczas wizyty w naszym mieście inwestorów zainteresowanych zakupem działki o powierzchni blisko pół hektara w pobliżu Galerii Handlowej Galardia - informuje prezydent miasta Marek Materek. – Ponieważ Gmina Starachowice nie posiada w tej okolicy innych działek, oprócz tych zlokalizowanych na placu targowym, zdecydowaliśmy się na wydzielenie części targowiska z przeznaczeniem do sprzedaży. Ilość osób prowadzących handel na terenie targowicy z roku na rok maleje i z informacji, jakie uzyskałem od administrujących tym placem wynika, że osoby, które obecnie mają swoje stoiska handlowe na terenie przeznaczonym na sprzedaż, otrzymają propozycję innej lokalizacji. Nie będzie problemu ze znalezieniem miejsc.

Argumentem dodatkowym przemawiającym za sprzedażą części placu handlowego jest nierozstrzygnięty przetarg na modernizację Miejskiego Placu Targowego, który gmina ogłosiła przed kilkoma miesiącami. W budżecie miasta na realizację tej inwestycji zabezpieczono kwotę w wysokości 2 mln. zł, wartość najtańszej spośród złożonych ofert dwukrotnie przekraczała kwotę przygotowaną na ten cel.

- Ponadto poszukujemy funduszy na remont tej najstarszej części placu targowego – mówi prezydent. - Planujemy wykonać tam ogrodzenie, odwodnienie, wymienić nawierzchnię placu na nową, oświetlenie oraz zainstalować tam stoły do handlu nabiałem dla osób, które aktualnie prowadzą handel tymi produktami na chodniku przy ulicy. Planujemy zainstalować monitoring na tym terenie i zasadzić zieleń.

Wykaz terenu wraz z obszerną informacją został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Starachowice. Szersze informacje dotyczące działki objętej wykazem można uzyskać pod numerem telefonu 41 273 82 58 lub osobiście w pok. 104 w Urzędzie Miejskim. Planowany termin ogłoszenia przetargu to styczeń 2018 r.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ