Piłeś, nie jedź!

W niespełna trzy dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy zatrzymali czterech pijanych kierowców.

To była kolejna, weekendowa akcja ma drogach naszego powiatu.

- Pierwszy nietrzeźwy kierujący zatrzymany był w sobotę (21 października) w Dziurowie. 62-letni kierowca fiata miał około 0,8 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Pawłowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierującego fordem, który miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie, a niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni kierujący oplem, który miał około 2,7 promila alkoholu w organizmie i poruszał się jedną z głównych ulic Starachowic - informuje asp. Monika Kalinowska, rzecznik starachowickiej policji.

Wydawało się, że na tym weekendowe zatrzymania się zakończą, ale w nocy z niedzieli na poniedziałek nasi funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę, który był potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę seata. 41-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, miał ponad promil alkoholu w organizmie - dodaje rzecznik naszej policji.

Wszyscy stracili prawa jazdy, a grozi im zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także nawet 2 lata więzienia. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ