reklama

Skuteczniejsze ujawnianie piratów drogowych

Czy gmina dołoży do radiowozu?

W numerze

Skuteczniejsze ujawnianie piratów drogowych

Czy gmina dołoży do radiowozu?

 

Komendant policji, kom. Paweł Szczepaniak zaapelował do radnych o wsparcie w pozyskaniu radiowozu z wideorejestratorem dla potrzeb KPP. Byłby dużym wsparciem dla dalszej poprawy bezpieczeństwa na drogach. 

Rada Miejska poświęciła sporo czasu na debatę o bezpieczeństwie. Na sesję - 27 bm. zaproszono komendanta powiatowego policji w Starachowicach. Radni przekazali swoje spostrzeżenia i prosili o dodatkowe interwencje w kilku kwestiach. Dużo uwag kierowano pod adresem kierowców znacznie przekraczających na ulicach miasta dozwoloną prędkość jazdy. Okazuje się, że skuteczną metodą walki w piratami byłby nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem, ale takiego samochodu na wyposażeniu naszej komendy nie ma.Najczęściej trafiają do komend, na których terenie jest dużo dróg wojewódzkich, gdzie ruch jest wzmożony. W Starachowicach takich dużo nie ma, dlatego doposażane są inne jednostki. Rozwiązaniem mogłoby być wsparcie gminy, o co apelował do radnych komendant Szczepaniak.

- My możemy prowadzić kontrolę tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Jeśli chodzi o przekraczanie prędkości na drogach, gdzie nie ma miejsc, w których mogliby zatrzymać się policjanci, to jedynym sposobem jest samochód z wideorejestratorem. Ratujemy się czasami tym, że prosimy policjantów ze Skarżyska, aby wjechali na nasz teren, ale to są tylko półśrodki - argumentował kom. Paweł Szczepaniak, komendant powiatowy policji w Starachowicach.

Jeśli radni wyraziliby zgodę na partycypowanie w kosztach, byłaby większa szansa, że do Starachowic trafiłby właśnie taki radiowóz. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ