Jubileuszowe spotkanie na literackim salonie

Fundacja "Radostowa" i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach zorganizowali Jesienny Salon Literacki pod honorowym patronatem prezydenta miasta Marka Materka. Odbył się 21 października w Czytelni MBP.

Jubileuszowe uroczystości zainaugurowała msza święta w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, a część oficjalna miała miejsce na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wśród zaproszonych gości była m.in. wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, przedstawiciele powiatu ze starostą Danutą Krępą i członkiem zarządu Moniką Nowak, dyrektorzy i pracownicy wielu placówek współpracujących z CKP, a także aktualni nauczyciele oraz uczniowie.

Dyrektor placówki Małgorzata Urban mogła z czystym sumieniem pochwalić się osiągnięciami na niwie szkolenia młodzieży.

- To właśnie tutaj odbywa się wiele działań służących rozwojowi kształcenia zawodowego, jak choćby praktyki zawodowe dla uczniów, czy kursy kwalifikacyjne dla dorosłych, także wiele działań, promujących zarówno kształcenie zawodowe, jak i powiat starachowicki - mówiła podczas uroczyści starosta Danuta Krępa.

Nie brakowało ciepłych słów ze strony zaproszonych gości, były gratulacje i drobne upominki. Współpracujące z CKP firmy i instytucje odebrały natomiast pamiątkowe statuetki, a o wrażenia artystyczne zadbali uczniowie oraz tancerze z zespołu Plejada. Obchody uświetnił jubileuszowi tort i uroczysty poczęstunek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ