reklama

Podsumowanie dwóch lat rządów PiS

W numerze

Podsumowanie dwóch lat rządów PiS

Parlamentarzyści rządzącej partii: Krzysztof Lipiec i Jarosław Rusiecki, dwa lata pracy rządu premier Beaty Szydło oceniają bardzo dobrze, bo zdecydowana większość obietnic wyborczych została zrealizowana.

Dziennikarze, zaproszeni na konferencję prasową, dowiedzieli się, że minione dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości były czasem ogromnych zmian w polityce społecznej. Zrealizowano programy: rodzina 500+, mieszkanie+, 75+, których celem jest poprawa jakości życia Polaków, szczególnie tych słabiej sytuowanych. Krzysztof Lipiec - poseł na Sejm mówił również o planie odpowiedzialnego rozwoju, który jest wdrażany w sferze gospodarczej kraju i ma na celu redukcję skutków funkcjonującego w ubiegłych latach modelu. Dodał, że pozytywne skutki działań PiS są już widoczne na północy województwa świętokrzyskiego, w tym w Starachowicach.

- Powiat Starachowicki otrzymał dofinansowanie na bardzo ważną inwestycję jaką jest Adaptacja budynku dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy typu C – dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Ponad 100 tys. zł przyznano klubom sportowym na upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży. Blisko 9 mln zł dofinansowania otrzymały natomiast gminy z powiatu starachowickiego na rozwój infrastruktury sportowej - mówił nasz poseł i podał przykłady:

- Gmina Starachowice m.in na budowę boiska wielofunkcyjnego, mini boiska piłkarskiego 4-torowej bieżni prostej, skoczni do skoku w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy Al. Armii Krajowej (przy Szkole Podstawowej nr 10) i boiska wielofunkcyjnego przy ul. Jana Pawła II (przy Gimnazjum nr 4). Gmina Mirzec na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Tychowie Starym i remont hali sportowej przy Zespole Szkól w Mircu, Gmina Pawłów na budowę hali sportowej w Pawłowie i budowę boiska piłkarskiego przy Zespole Szkół w Rzepinie.

Dwa lata rządów PiS, to również wiele inwestycji w powiecie starachowickim.

Jak podał starachowicki parlamentarzysta, nowoczesną infrastrukturę drogową ma coraz więcej gmin. Zyskało też miasto, gdzie przebudowywanych jest wiele arterii, głównie na osiedlu Południe. Wreszcie wyremontowano drogę krajową nr 42, na odcinku Wąchock – Starachowice. Inwestowanie będzie kontynuowane, zapowiedział poseł.

- Z programu Likwidacja Miejsc Niebezpiecznych ze środków Krajowego Funduszu Drogowego za ponad 6.1 miliona złotych wykonana zostanie budowa chodników w miejscowości Lubienia – Rudnik, Kuczów, Kunów.

- Wiem, że to nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców ziemi naszego powiatu. Już niebawem przekażemy kolejne dobre informacje o decyzjach rządu premier Beaty Szydło, które będą służyły mieszkańcom – mówi poseł Krzysztof Lipiec.

W fazę realizacji wchodzi modernizacja linii kolejowej nr 25 łączącej Skarżysko-Kamienną z Sandomierzem. Inwestycja o wartości blisko 379 mln zł. poprawi warunki dla podróżnych na 22 stacjach i przystankach. Modernizacja prawie 100 km linii tworzy warunki dla znacznie lepszych podróży w regionie i w komunikacji międzyregionalnej. Dobre warunki podróży będą uzyskane dzięki przywróceniu prędkości do120 km/h dla pociągów osobowych i 80 km/h dla towarowych. Na stacjach i przystankach wzrośnie komfort obsługi dla pasażerów. Przebudowane zostaną perony, tak aby osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się miały zapewniony dostęp do pociągów.

Zmienią się stacje: Skarżysko – Kamienna, Wąchock, Starachowice Wschodnie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Bodzechów, Jakubowice, Dwikozy. Również na czternastu przystankach, w tym: Styków, Brody, Staw Kunowski, Boksycka, Brzustowa Opatowska, Ćmielów, Drygulec, podróżni wygodniej wsiądą do pociągów regionalnych. To bardzo ważna inwestycja dla uprzemysłowionej części województwa - podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

- Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na lipiec 2018 roku, a zakończenie na wiosnę 2021 r. - dodał senator, Jarosław Rusiecki.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ