reklama

Uroczysty koncert chórzystów

30-lecie chóru

W numerze

Uroczysty koncert chórzystów

30-lecie chóru

 

Jubileusz 30-lecia istnienia chóru "Concentus" świętowano 21 października w starachowickim Domu Nauczyciela. Na uroczystym koncercie, obok przedstawicieli władz, pojawili się przyjaciele i miłośnicy śpiewaczego zespołu.

W 1987 roku, z inicjatywy działaczy Związku Nauczycielstwa Polskiego, powstał Nauczycielski Chór Kameralny "Concentus". Pierwsze próby odbywały się w Szkole Muzycznej, następnie zespół przeniósł się do Domu Nauczyciela, gdzie do tej pory spotykają się pasjonaci tej formy muzycznej.

Pierwszym dyrygentem był Piotr Gąsowski, a od roku 2010 roku funkcję dyrygenta przejęła Krystyna Kowalczyk. W minionych latach, przez chór przewinęło się około stu osób. Obecnie chór liczy 24 osoby, 11 to nauczyciele. Bo "Concentus" to nie tylko pedagodzy, to również starachowiczanie, których połączyła pasja, jaką jest muzyka. Chórzyści swoimi występami uświetniają wszelkiego rodzaju imprezy w mieście czy powiecie. Dobór repertuaru uzależniają od rodzaju wydarzenia, w którym biorą udział.

Podczas jubileuszowego koncertu, który odbył się w Domu Nauczyciela, chór zaprezentował szeroki repertuar swoich pieśni, których słuchali miłośnicy muzyki i zaprzyjaźnieni z chórem starachowiczanie. Nie zabrakło życzeń i gratulacji ze strony obecnych na koncercie przedstawicieli władz. Życzenia składał poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który zaintonował pieśń "Plurimos annos", czyli łacińskie "sto lat". Następnych lat działalności życzyła "Concentusowi" wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, która wspomniała o tym, że również śpiewała w chórze. W imieniu prezydenta miasta Marka Materka życzenia złożyła jego asystentka Małgorzata Zatorska, a list gratulacyjny od starosty Danuty Krępy odczytała członkini Zarządu Powiatu, Monika Nowak

Spędzone z chórem wspólne lata wspominali byli dyrygenci Magdalena Bożena Mrózek i Piotr Gąsowski. Miłe słowa płynęły od przedstawicieli placówek kulturalnych, chórzystów i melomanów z naszego miasta.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ