reklama

Straż Miejska informuje - o czym powinniśmy pamiętać przed 1 listopada

Funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzą wzmożone kontrole i obserwacje terenów starachowickich cmentarzy, reagując na każdy sygnał zgłaszany przez mieszkańców.

- W trakcie pieszych patroli terenów cmentarzy, w dalszym ciągu spotykamy się z roztargnieniem lub brakiem rozsądku ze strony osób porządkujących groby najbliższych. To my sami, pozostawiając w miejscu widocznym torebkę, saszetkę, stajemy się świadomym celem dla potencjalnego cmentarnego złodzieja - mówi Waldemar Jakubowski, komendant Straży Miejskiej. - Ponawiamy prośbę, aby w trakcie porządkowania grobów, nie pozostawiać torebek czy saszetek bez opieki. Nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy i zbędnych, a czasem bardzo cennych, przedmiotów. Nie prośmy również o pomoc przygodnie napotkanych ludzi, a zwłaszcza osób kręcących się w pobliżu grobów, których obecność nie wskazuje na odwiedzanie mogił najbliższych.

W wypadku zauważenia jakiegokolwiek przypadku zakłócania porządku na terenie cmentarza, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z dyżurnym Straży Miejskiej pod telefonem 41274-62-66 lub telefon alarmowy 986.

W wyniku uzyskanych informacji dotyczących uciążliwości dla osób odwiedzających groby, spowodowanych nadmierną i bezpodstawną jazdą pojazdów wewnątrz cmentarza, zobowiązano jego administratora do znacznego ograniczenia ruchu pojazdów na terenie cmentarza oraz zamykania bramy wjazdowej, zwłaszcza po zmroku, aby ograniczyć możliwość kradzieży i wywozu zniczy, kwiatów i wiązanek - informuje komendant Waldemar Jakubowski.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ