Prezes Kubiec w roli zawodnika

Podium dla naszego biegacza

Ostatnie dni są bardzo intensywne dla lekkoatletycznej Juventy Kobex Starachowice. Wybrano nowy zarząd klubu, na którego czele stanął Dawid Kubiec, a już dwa dni później w nowej roli wywalczył drugie miejsce podczas XXII Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika w Krakowie.

Nowy prezes udowodnił, że ten sezon należy zdecydowanie do niego i nawiązuje do największych sukcesów w historii klubu. Od samego początku znajdował się w czołówce stawki, ale ostatecznie linię mety jako pierwszy przekroczył Czerwiński z czasem 11:35.49. a Dawid Kubiec był drugi osiągając na mecie wynik 11:54.00. Jako trzeci bieg ukończył Sylwester Lepiarz z Rudnika, który osiągnął czas 12.03.69.

Ludowy Klub Biegacza Rudnik w tych zawodach miał znacznie więcej reprezentantów. Bartosz Bernaciak zajął ostatecznie 14. miejsce, Krystian Ślifierz był 38, Dariusz Sikora 44, Norbert Stępniewski 76, Mikołaj Pawłoś 102, a Filip Bębas 177. Wśród kobiet najlepiej z naszych poradziła sobie Monika Bonio, która zajęła 39. miejsce, a pozycję niżej sklasyfikowana została Alicja Karwacka. Bieg ukończyło 236 zawodników i 124 zawodniczki.