reklama

Przełajowe bieganie

Nasi uczniowie z sukcesami w województwie

 

Tradycyjnie jesienią w kalendarzu szkolnych imprez sportowych królowały biegi przełajowe. Nasi uczniowie mają za sobą starty w zawodach powiatowych i wojewódzkich. 

O tytuł najlepszej drużyny w powiecie rywalizowali uczniowie wszystkich rodzajów szkół. Niektórzy mieli już za sobą udział w etapie miejskim, jak chociażby mistrzowie zarówno w żeńskiej, jak i męskiej kategorii - uczniowie SP 12 ze Starachowic. Chłopcy z tej szkoły potwierdzili swoją wysoką formę i wygrali zmagania powiatowe. Wśród dziewcząt triumfowały uczennice z Chybic.

Tytuł najlepszej drużyny męskiej wśród gimnazjów wywalczyli reprezentanci Rzepina, którzy wyprzedzili rówieśników z Szerzaw. Wśród dziewcząt najlepszą ekipą okazała się drużyna starachowickiego Gimnazjum nr 3, która na podium wyprzedziła kolejno Gimnazjum z Chybic i Gimnazjum z Rzepina.

W najstarszej kategorii zmagania były równie emocjonujące. Rywalizację dziewcząt wygrała drużyna I LO, wyprzedzając II LO i ZSZ 2, natomiast wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie ZSZ 2. Wyprzedzili ostatecznie reprezentantów II LO i Liceum Sportowego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Janusz Ćwieluch, szef Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, głównego organizatora zmagań.

Klasyfikacje końcowe

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Dziewczęta

1. I LO Starachowice

2. II LO Starachowice

3. ZSZ 2 Starachowice

Chłopcy

1. ZSZ 2 Starachowice

2. II LO Starachowice

3. Liceum Sportowe Starachowice

GIMNAZJA

Chłopcy

1. Gimnazjum Rzepin

2. Gimnazjum Szerzawy

Dziewczęta

1. Gimnazjum nr 3 Starachowice

2. Gimnazjum Chybice

3. Gimnazjum Rzepin

SZKOŁY PODSTAWOWE

Chłopcy

1. Szkoła Podstawowa nr 12 Starachowice

2. Szkoła Podstawowa Chybice

3. Szkoła Podstawowa nr 1 Starachowice

Dziewczęta

1. Szkoła Podstawowa Chybice

2. Szkoła Podstawowa Szerzawy

3. Szkoła Podstawowa nr 1 Starachowice

Najlepsze zespoły z etapu powiatowego uzyskały prawo rywalizacji w etapie wojewódzkim, który rozegrano 12 października w Rytwianach. Najlepiej z naszych drużyn poradzili sobie chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 12, którzy wywalczyli tytuł wicemistrzowski. O dużym pechu może mówić kilka naszych drużyn, które uplasowały się na czwartych pozycjach. Tuż za podium znalazły się dziewczęta z I LO Starachowice, chłopcy z ZSZ 2, a także dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Chybicach.

I LO Starachowice: Natalia Kwiecień, Adrianna Dajewska, Zofia Kasperska, Iwona Chmolowska, Paulina Wójcik, Monika Płusa, Patrycja Guz, Maria Daniszewska, Monika Kardaś, Karolina Kaczmarska, Wiktoria Borek. Opiekun: Mariola Kordeusz.

Szkoła Podstawowa nr 12: Mikołaj Sokołowski, Krzysztof Gębalski, Antoni Chmolewski, Jakub Nowakowski, Piotr Błajszczak, Jakub Pocheć, Bartosz Świercz, Mikołaj Przygoda, Dawid Binerak, Antoni Siwek, Maciej Rożek, Jan Opiła, Ernest Cholewiński, Jakub Cholewiński, Mateusz Błędziński. Opiekun: Rafał Lipiński.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach: Hubert Sikora, Krzysztof Konarski, Jakub Kucharczyk, Mateusz Duda, Daniel Wiecha I, Dawid Wiecha, Wiktor Dziekan, Krystian Pochylski, Mateusz Pożoga, Daniel Wiecha II, Łukasz Libuda, Piotr Bućko, Grzegorz Trawiński, Eryk Marniak. Opiekunowie: Janusz Ćwieluch i Dariusz Kamizela.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ