Porażka naszych „na szczycie”

Na piłkarskich boiskach

Star Starachowice przegrał na wyjeździe z Granatem Skarżysko-Kamienna 0:3. Kamienna połowicznie się przełamała i zakończyła serię porażek z rzędu, remisując z Alitem Ożarów. Cenny remis na ciężkim terenie zanotowali natomiast juniorzy młodsi Juventy Starachowice, którzy podzielili się punktami z Cracovią Kraków.

IV liga

*Kamienna Brody – Alit Ożarów 1:1 (0:1). Bramka dla Kamiennej: Grzegorz Zięba (90).

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Kamil Dziadowicz (85. Piotr Frańczak), Artur Kidoń, Kacper Kozera (77. Hubert Czerpak), Krzysztof Świątek, Radosław Kardas (77. Mateusz Gajewski), Bartłomiej Niedbała (57. Piotr Pyskaty), Grzegorz Zięba, Piotr Jedlikowski, Mariusz Jagieła, Szczepan Dziewięcki (70. Kacper Maciejczak). Trener: Marcin Wróbel.

*Pogoń Staszów - Łysica Bodzentyn 2:5

Klasa Okręgowa

*Granat Skarżysko-Kamienna - Star Starachowice 3:0 (1:0)

Star: Mateusz Poński - Bartłomiej Drabik, Bartosz Sęga (46. Filip Niewczas), Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Michał Sieroń, Marcin Chodniewicz , Mariusz Fabjański, Emil Gołyski (73. Bartłomiej Koźlik), Michał Mikosa (82. Emil Madejski), Krzysztof Chatys. Trener: Tomasz Siczek.

Mecz określany był mianem hitu rundy. Nie mogło być inaczej, bo przecież mierzyły się lider i wicelider tabeli, a poza tym obie ekipy wymieniane były w gronie kandydatów do awansu. Niestety, nie mieliśmy w tym spotkaniu zbyt wiele do powiedzenia, a Granat wydaje się zmierzać pewnie o awans. Ekipa ze Skarżyska - Kamiennej wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania, a naszym piłkarzom chyba pozostanie już tylko walka o drugie miejsce, które również premiowane jest awansem.

*GKS Rudki - Orlicz Suchedniów 3:2

B klasa - gr. III

*Arka Pawłów – Pogoń II Staszów 7:1 (4:0). Bramki dla Arki: Michał Zieja (trzy), Jarosław Kończak, Łukasz Ochocki, Mariusz Łebek, Mateusz Pożoga.

A klasa – gr. I Radom

*Polonia Iłża – KS Magnuszew 3:1

IV runda Pucharu Polski

*Kamienna Brody – Łysica Bodzentyn 2:1 (0:1). Bramki: Kamil Dziadowicz (85-karny, 90) – Dominik Chrzanowski (45). Czerwona kartka: Artur Kidoń (42).

Kamienna: Konrad Woźniakowski - Mariusz Jagieła, Radosław Kardas, Grzegorz Zięba, Mateusz Gajewski, Krzysztof Świątek, Szczepan Dziewięcki (77. Piotr Pyskaty), Artur Kidoń, Kacper Maciejczak, Piotr Frańczak (55. Piotr Jedlikowski), Hubert Czerpak (46. Kamil Dziadowicz). Trener: Marcin Wróbel.

Kamienna wzięła rewanż na Łysicy za przegraną w lidze, w meczu „karnych”. W IV rundzie okręgowego Pucharu Polski podopieczni Marcina Wróbla do 85. minuty przegrywali 0:1, ale ostatecznie wygrali, mimo że od 42. minuty grali w osłabieniu. Obie bramki zdobył Kamil Dziadowicz.